
ZADZWOŃ i ZAPYTAJ: +48 12 430-01-72

Z plecakiem przez kraj środka:
CHINY
7900 PLN* + 1250 USD
8 sierpnia - 29 sierpnia 2015
zapisy trwają
16 kwietnia 2015 - 07 maja 2016
zapisy trwają
CZAS TRWANIA:
22 dni
SEZON WYJAZDU:
od marca do listopada
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:
min. 6 - maks. 12
TRAMPING:
wyprawa o charakterze trampingowym.
Zapraszamy Państwa w podróż przez niesamowite zakątki Chin: rozwijające się w niesamowitym tempie współczesne metropolie Pekinu i Szanghaju, przez starożytną stolicę pierwszego cesarza - Xi'an, gdzie znajduje się jego grób i gdzie strzeże go Terakotowa Armia, aż po zamieszkany przez wiele mniejszości narodowych różnorodny Yunnan. W Guilin będą mieli Państwo okazję podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Chinach, w Szanghaju wjechać na jedną z najwyższych budowli na świecie. Chiny zaskoczą Państwa nie raz, a to przeżycie niesamowite i jedyne w swoim rodzaju.
Główne atrakcje:
-
wycieczka na Wielki Mur
-
futurystyczny Szanghaj
-
rejs rzeką Li do Yangshuo przez baśniową krainę mogotów
-
ośrodek hodowli pandy wielkiej w Chengdu
-
niezwykły Kamienny Las
-
Terakotowa Armia i romantyczne Xi'an
-
Zakazane Miasto i plac Tiananmen w Pekinie
-
przepyszna chińska kuchnia
![]() Zakazane miasto - Pekin | ![]() Wielki Mur Chiński |
---|---|
![]() X'ian - Terakotowa armia | ![]() |
![]() Tarasowe pola ryżowe | ![]() Guilin |
![]() Guilin | ![]() Guilin |

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:
1 dzień: Przelot Warszawa - Szanghaj.
2 dzień: Przylot do Szanghaju, zwiedzanie miasta.
3 dzień: Wycieczka do Suzhou.
4 / 5 dzień: Spacer po Szanghaju, wyjazd nocnym pociągiem do Guilin.
6 dzień: Guilin - zwiedzanie miasta.
7 dzień: Rejs statkiem po rzece Li do Yangshuo.
8 dzień: Yangshuo - spacer, nocny pociąg do Kunming.
9 dzień: Kunming, zwiedzanie.
10 dzień: Wycieczka do Kamiennego Lasu.
11 dzień: Wycieczka na Zachodnie Wzgórza, nocny pociąg do Chengdu.
12 dzień: Chengdu - zwiedzanie miasta.
13 dzień: Chengdu - zwiedzanie klasztoru Wenshu.
14 dzień: Przejazd do Leshan. Podziwianie Wielkiego Buddy. Nocny pociąg do Xi'an.
15 dzień: Xi'An - zwiedzanie.
16 dzień: Xi'An - Terakotowa Armia, przejazd nocnym pociągiem do Pekinu.
17 / 18 dzień: Pekin - zwiedzanie.
19 / 20 / 21 dzień: Pekin - zwiedzanie (Wielki Mur Chiński, Pałac Letni, hutongi)
22 dzień: Wylot do Polski.
CENA OBEJMUJE:
TRANSPORT:
-
Przelot: Warszawa - Szanghaj, Pekin - Warszawa
-
lokalne środki transportu,
-
przejazdy nocnymi pociągami (wagony sypialne)
ZAKWATEROWANIE:
-
hotele klasy turystycznej w miastach, wagony sypialne w pociągach,
WYDARZENIA I OBSŁUGA NA MIEJSCU:
-
wszystkie atrakcje wymienione w programie,
-
na całej trasie grupie będzie towarzyszyć polski pilot MK Tramping,
-
opieka miejscowych przewodników w wybranych miejscach
WYŻYWIENIE:
-
we własnym zakresie, płatne na miejscu.
INNE:
-
ubezpieczenie NW i KL oraz bagażu,
-
wiza do Chin
CENA NIE OBEJMUJE:
-
wyżywienia min. 10 USD dziennie (ok 220 USD)
-
własnych wydatków
-
zwyczajowych napiwków

Dla osób dolatujących indywidualnie:
Rozpoczęcie wyprawy: SZANGHAJ, zakończenie wyprawy: PEKIN
1 dzień: WARSZAWA – SZANGHAJ
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie - hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping - ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot do Szanghaju.
2 dzień: SZANGHAJ
Przylot do Szanghaju. Przejazd do hotelu. Po południu zwiedzanie miasta: centrum miasta, stare miasto, wieża Jinmao, w miarę możliwości wjazd na 55 piętro i podziwianie panoramy Szanghaju. Wieczorny spacer do nabrzeżu Bund.
3 dzień: SZANGHAJ – SUZHOU
Przejazd pociągiem do miasta ogrodów, Suzhou i zwiedzanie najsłynniejszych jego ogrodów. Wizyta w Muzeum Jedwabiu, gdzie będzie można poobserwować proces powstawania jedwabiu oraz zrobić zakupy w przymuzealnym sklepie. Powrót do Szanghaju.
4 dzień: SZANGHAJ – GUILIN
Spacer oraz zakupy na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Szanghaju - Nanjing Lu. Popołudniowy wyjazd pociągiem do Guilin, stolicy prowincji Guangxi (przejazd ok. 27 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
5 dzień: W DRODZE DO GUILIN
Całodzienny przejazd do Guilin. Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
6 dzień: GUILIN
Przejazd pociągiem do miasta ogrodów, Suzhou i zwiedzanie najsłynniejszych jego ogrodów. Wizyta w Muzeum Jedwabiu, gdzie będzie można poobserwować proces powstawania jedwabiu oraz zrobić zakupy w przymuzealnym sklepie. Powrót do Szanghaju.
4 dzień: SZANGHAJ – GUILIN
Spacer oraz zakupy na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Szanghaju - Nanjing Lu. Popołudniowy wyjazd pociągiem do Guilin, stolicy prowincji Guangxi (przejazd ok. 27 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
Zwiedzanie miasta, słynącego z najpiękniejszych w całych Chinach widoków. Zwiedzanie m.in. Jaskini Trzcinowego Fletu, Szczytu Samotnej Piękności, Skały Tysiąca Buddów. Wizyta w restauracji, słynącej z jednej z najlepszych w mieście kuchni.
7 dzień: GUILIN – YANGSHUO
Rejs statkiem po rzece Li do Yangshuo, urokliwie położonego wśród mogotów miasteczka. W czasie rejsu lunch na statku. Zwiedzanie miasta, spacer po okolicy.
8 dzień: YANSHUO
Wycieczka do Longsheng i spacery wśród przepięknie położonych, zapierających dech w piersiach pól ryżowych. Powrót do Guilin i wieczorny przejazd do Kunming, stolicy prowincji Yunnan. (przejazd ok. 20 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
9 dzień: KUNMING
Całodzienny przejazd do Kunming. Wieczorny spacer po okolicy i możliwość popróbowania specjałów kuchni Yunnanu.
10 dzień: KUNMING – KAMIENNY LAS
Całodzienna wycieczka do Kamiennego Lasu, niesamowitych formacji skalnych, kształtowanych przez wieki i będących jednym z najbardziej niezwykłych widoków w Chinach. Powrót do Kunming i spacer po mieście.
11 dzień: KUNMING – ZACHODNIE WZGÓRZA
Zwiedzanie miasta, m.in. wycieczka na Zachodnie Wzgórza, na zboczach, których znajduje się wiele świątyń wykutych w skale, jaskiń oraz słynna Brama Smoka, miejsce pielgrzymek i wędrówek religijnych mieszkańców Chin. Powrót do Kunming i przejazd do Chengdu, stolicy prowincji Syczuan. (przejazd ok.19 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
12 dzień: CHENGDU
Przyjazd do Chengdu w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Spacer po okolicy centrum.
13 dzień: CHENGDU
Przejazd do ośrodka badań nad pandą wielką, gdzie obserwować można te urocze zwierzęta żyjące w warunkach zbliżonych do naturalnych. Powrót do miasta i zwiedzanie klasztoru Wenshu, wizyta w chińskiej herbaciarni, gdzie będzie okazja spróbowania jednej z najlepszych, podawanych w tradycyjny sposób herbat. Wizyta w Świątyni Wuhou, sąsiadującej z gwarną dzielnica tybetańską.
14 dzień: CHENGDU - LESHAN - CHENGDU
Przejazd do Leshan, miasteczka oddalonego o około 1,5 h jazdy autobusem. Podziwianie Wielkiego Buddy, 73-metrowego skalnego monumentu, największego siedzącego kamiennego posągu buddy w Chinach. Powrót do Chengdu w godzinach popołudniowych i przejazd do Xian. (przejazd ok. 16 h).Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
15 dzień: XI’AN
Przyjazd do Xian w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie i zwiedzanie centrum miasta. Wizyta w Wielkiej Pagodzie Dzikiej Gęsi oraz spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Wieczorna wizyta przy Wieży Dzwonów.
16 dzień: XI’AN – TERAKOTOWA ARMIA
Całodzienna wycieczka w okolice Xi‘an. Zwiedzanie grobowca pierwszego cesarza Chin i słynnej Terakotowej Armii, gdzie znajduje się ponad 8000 naturalnej wielkości posągów. Piechota, strzelcy, łucznicy, jazda i wozy wraz z końmi - wszyscy ustawieni w szyku bojowym. Żołnierze mają od 1,6 do 1,7 m wzrostu oraz zindywidualizowane rysy i wyraz twarzy. Armie tę zgromadzono, aby towarzyszyła cesarzowi Chin Qin Shi (III w. p..n.e.) w życiu pozagrobowym. Powrót do Xi‘an. Przejazd na dworzec i przejazd nocnym pociągiem do Pekinu. (przejazd ok. 13 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.
17 dzień: PEKIN
Przyjazd do Pekinu. Zostawienie bagaży w hotelu oraz przejazd metrem do Yonghegong, świątyni lamajskiej, największej i najpiękniejszej świątyni Pekinu. Spacer do Wieży Bębnów i Wieży Dzwonów. Wieczorny spacer po Wangfujing, najbardziej reprezentacyjnej ulicy Pekinu. Wizyta na wieczornym bazarze, gdzie będzie można spróbować przeróżnych specjałów kuchni chińskiej, w tym smażonych skorpionów czy zapiekanych węży. Powrót do hotelu.
18 dzień: ŚWIĄTYNIA NIEBA – TIANANMEN – ZAKAZANE MIASTO
Poranna wizyta w Świątyni Nieba, gdzie przy odrobienie szczęścia zobaczymy ćwiczących tajjiquan, tradycyjną chińską gimnastykę. Świątynia Nieba jest najważniejszą z pekińskich świątyń. To tu cesarz składał coroczną wizytę, by modlić się o pomyślność zbiorów. Ze Świątyni Nieba przejdziemy spacerem na Plac Tiananmen, monumentalny, największy plac na świecie. Złożymy wizytę w Zakazanym Mieście, największym kompleksie pałacowym świata, miejscu zamieszkania cesarzy chińskich dynastii Ming i Qing. W Zakazanym Mieście podziwiać można nieprzebrane bogactwa architektury i sztuki chińskiej. Na tyłach Zakazanego Miasta znajduje się Węglowe Wzgórze, skąd rozpościera się przepiękny widok na cały kompleks. Znajdziemy tam chwilę odpoczynku i relaksu po całodziennym zwiedzaniu.
19 dzień: WIELKI MUR CHIŃSKI – GROBOWCE MINGÓW
Całodzienna wycieczka na Wielki Mur, osławioną budowlę, przez wieki chroniąca Hanów przed najazdem koczowniczych ludów z północy. Po drodze odwiedzimy grobowce cesarzy z dynastii Ming, odkryte w XX wieku miejsce pochówku cesarzy i ich małżonek, a czasem również połowy dworu.
20 dzień: PAŁAC LETNI – ŚWIĄTYNIA WIELKIEGO DZWONU
Wizyta w Pałacu Letnim, ukochanym miejscu wypoczynku cesarzowej Cixi. Tereny pałacu w większości zajmuje ogromne sztuczne jezioro Kunming. Do nabrzeża „zacumowana” jest słynna Marmurowa Łódź, powstała, jak głosi plotka, ze zdefraudowanych przez cesarzową funduszy na flotę chińską. Park jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Pekinu, latem można wypożyczyć łódkę i opłynąć jezioro, zimą pojeździć na łyżwach. Można również zrelaksować się na ławce z widokiem na kamienny Most Siedemnastu Łuków. Przejazd do Świątyni Wielkiego Dzwonu, gdzie znajduje się jeden z największych na świecie dzwonów odlanych z brązu. W świątyni zobaczyć można ekspozycje kilkudziesięciu różnych rozmiarów dzwonów oraz metody ich odlewania.
21 dzień: BEIHAI – PEKIŃSKIE HUTONGI
Poranna wizyta w Beihai, czyli północnym morzu, przepięknym terenie parkowym, tłumnie odwiedzanym przez mieszkańców Pekinu. W pobliżu parku odwiedzić można jedne z najlepiej zachowanych hutongów w Pekinie. Hutongi to tradycyjne wąskie, często zaledwie jednometrowe uliczki, gdzie kiedyś toczyło się gwarne życie, gdzie ludzie żyli obok siebie i swoich zwierząt. Traktowane przez władze jako przeżytek, były w ostatnich latach masowo niszczone, by „nie raziły w oczy” wrażliwych na estetykę gości Igrzysk Olimpijskich, które miały miejsce w Pekinie latem 2008 roku.
22 dzień: PEKIN – WARSZAWA
Przejazd na lotnisko w Pekinie i wylot do Warszawy z międzylądowaniem w jednym z portów europejskich. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
PODOBNE WYPRAWY